ČFAP 2012 – Skupina A

Ve skupině A proti sobě nastoupili HC FOFO Nejdek-Lednice, HC KVK Čermná, HSK BO Sport Vyškov, HC Melody Wasps Prostějov. Za největšího favorita na vítězství byl považován celek z jihovýchodu Moravy, ale nakonec se ukázalo, že hokej nemá předem jasného vítěze a vše skončilo jinak než se předpokládalo. Pojďme se podívat jak probíhali jednotlivé zápasy.

HC FOFO NEJDEK – HC KVK ČERMNÁ 1 : 0 po samostatných nájezdech
Branka: rozhodující nájezd P. Peňáček
Střely na branku: 12 – 4
Vyloučení: 1 – 1. Bez využití.
Úspěšnost brankářů: Hudec 100% – Jindřišek 100%

HC FOFO NEJDEK – HC KVK ČERMNÁ 4 : 0
Branky: Bednár (P.Peňaček), Silnica (Slezák), Slezák, Peňaček (Svěchota)
Střely na bránku: 14 – 14
Vyloučení: 3 – 2. Bez využití.
Úspěšnost brankářů: Hudec 100% – Jindřišek 71,4%

Čestné buly

Komentář:

První utkání začalo vlažněji, obě mužstva se ze začátku spíše oťukávali. Bylo vidět, že nikdo neví co má od soupeře očekávat. Nakonec postupně tým FOFO Nejdek získával převahu v tomto zápase. Jenže ani dvanáct střeleckých pokusů jim nestačilo k překonání Jindřišeka v bráně Čermné. Protože ani Čermná nedokázala překonat Hudece dospělo tak utkání do samostatných nájezdů. V nich se dokázal prosadit pouze Pavel Peňáček a vystřelil tak jihomoravanům další bod navíc.

Druhý zápas již přinesl úplně jiný hokej. Hráči FOFO Nejdku hned od začátku na soupeře vlétli. A hned po 43 vteřinách se jim tento vstup do zápasu vyplatil. Peňáček poslal kotouč na Davida Bednáře a ten vstřelil první branku FOFO Nejdku ze hry. Jenže Čermná se nevzdávala a snažila se se zápasem něco udělat. Jejich snaha vyústila ve faul Osičky, který tak nabídl Čermné výhodu přesilové hry. I když dokázali několikrát ohrozit Hudece, ten žádný střelecký pokus za svá záda nepustil. Následně se však Čermná dostala do dvounásobného oslabení, ale Nejdek nabídnutou šancí nevyužil. Na další branky se tak čekalo až do 11 minuty. Nejdek v průběhu 91 vteřin dokázal třikrát překonat Jindřišeka a o vítězi bylo rozhodnuto.  Čermná ještě v předposlední minutě dostala výhodu přesilovky 5 na 3 trvající 57 vteřin, ale i přes enormní snahu puk do branky nedopravili.

Martin Jindřišek (HC Čermná): “I když jsme moc chtěli, tak jsme nedokázali ani jednou zvítězit. Určitě to má na svědomí včerejší špatná teoretická příprava v místním Sportbaru. Jinak s tímto formátem zápasů jsem se ještě nesetkal, ale musím se přiznat, že se mi líbí.”

Pavel Peňáček (HC FOFO Nejdek): “První zápas byl pro nás spíše rozehřívací, ale naštěstí jsme jej dokázali vyhrát. Ve druhém již vše probíhalo dle našich představ. Co se týká formátu zápasů, tak se s ním setkávám poprvé a je to pro mě určitě zajímavá zkušenost.”

Komentář:

Tyto dva celky se znají z Hobbyextraligy a bylo zajímavé sledovat kdo bude na tomto turnaji líp připraven. Dle výsledku z jejich amatérské ligy se dalo předpokládat, že navrch budou mít “Vosy” z Prostějova. Jenže hned první zápas ukázal, jak můžou být předzápasové prognózy zbytečné. V páté minutě vystartoval z trestné lavice Dokulil, vybojoval puk ve středním pásmu a po samostatné akci překonal Kubalíka. Prostějov dostal od Vyškova obrovskou možnost na vyrovnání, ale ani 90 vteřin dlouhou přesilovou hru Prostějov nedokázal přetavit ve vyrovnávající branku. Vyškov si tak připsal první tři pohárové body.

Druhý zápas měl odlišný průběh než první. Vosy se hned na začátku utkání dostali do dvoubrankového vedení. Vyškov však v deváté minutě při hře čtyř proti čtyřem snížit Klimčíkem. Vosy však nadále hráli zodpovědně a Piráty nepouštěly k ohrožení vlastní branky. Navíc minutu a půl před koncem přidal Burda další gól, který znamenal povedenou odvetu pro Prostějov.

HC KVK Čermná – HSK BO Sport Vyškov 1 : 0
Branky: Grof (Petera)
Střely na branku: 6 – 8
Vyloučení: 3 – 1. Využití: 1 – 0
Úspěšnost brankářů: Jindřišek 100% – Netopil 83,3%

HC KVK Čermná – HSK BO Sport Vyškov 3 : 2
Branky: Šveda, Slivko (Novotný), Petružálek (Brezáni) – P. Klimčík (Dokulil), Z. Klimčík (Konečný)
Střely na branku: 8 – 12
Vyloučení: 1 – 0. Bez využití.
Úspěšnost brankářů: Jindřišek 83,3% – Netopil 62,5%