ČFAP 2012 – Skupina B

Ve skupině B bojovali HC Veselíčko, HC Staeg, HC Strnados a HC Pustá Rybná. Protože HC Veselíčko hraje velmi kvalitní vesnickou ligu, tak bylo považováno za největšího favorita skupina, což následně potvrdilo, když neztratilo ve skupině ani bod.

 

HC Veselíčko – HC Staeg 2 : 0
Branky: L. Kaláb (Pařízek), Stoček (Uhlíř)
Střely na bránku: 10 – 15
Vyloučení: 1 – 0. Bez využití.
Úspěšnost brankářů: Borstík 100% – Polák 80%

HC Veselíčko – HC Staeg 3 : 2
Branky: Stoček (Uhlíř), Stoček (Uhlíř), Uhlíř (Klíma) – Dědek (Prachař), Dědek (Táborský)
Střely na bránku: 9 – 12
Vyloučení: 0 – 3. Bez využití.
Úspěšnost brankářů: Borstík 83,3% – Polák 66,6%

Komentář:

První duel mezi těmito soupeři přinesl velmi vyrovnaný hokej, který rozhodli výkony brankářů. Hlavně hráči Staegu neúnavně dobývali branku Veselíčka, ale v cestě jim stál dobře chytající Borstík. Až v sedmé minutě utkání jsme evidovali první branku, kterou po spolupráci s Pařízkem vstřelil Lukáš Kaláb. V závěru zápasu Staeg vrhl všechny síly do útoku ve snaze vyrovnat, čehož využil Stoček a definitívně určil vítěze tohoto duelu.

Druhý zápas přinesl ještě lepší hokej než byl k vidění v prvním utkání. Veselíčko šlo sice do vedení hned na začátku druhé minuty, ale Staeg díky pěkné akci Michala Dědka dokázal na konci šesté minuty vyrovnat. Po vyrovnávající brance se dál hrál skvělý hokej, který na začátku osmé minuty vyústil v další branku Stočka. Jenže uběhlo jen 42 vteřin a Staeg opět díky Dědkovi srovnal. Ale Staeg psychologickou výhodu nevyužil a po půlminutě hry musel Polák po střele Uhlíře vytahovat z branky další puk. Hráči Staegu po této brance trochu znervózněli a hráli tři minuty zbytečně v oslabení. Poslední tři minuty pak Staeg bojoval ze všech sil, ale zároveň musel odolávat nájezdům Veselíčka. Hlavně duo Stoček-Uhlíř dělalo obraně vyškovského týmu velké problémy. Veselíčko nakonec své vedení uhájilo a z prvních dvou zápasů vytěžilo maximální penzum bodů.

 

HC Pustá Rybná – HC Strnados 0 : 1
Branky: Slezák (Dufek)
Střely na bránku: 12 – 6
Vyloučení: 0 – 0.
Úspěšnost brankářů: Lapáček 83,3% – Piner 100%

HC Pustá Rybná – HC Strnados 2 : 0
Branky: Beneš, Bružek (Petrásek)
Střely na bránku: 12 – 8
Vyloučení: 0 – 1. Využití: 1 – 0.
Úspěšnost brankářů: Lapáček 100% – Piner 83,3%

Komentář:

Další zajímavý souboj přinesl konfrontaci východočeského a brněnského amatérského hokeje. A hráči Strnados do souboje vlétli bez respektu a hned po 13 vteřinách Martin Slezák prostřelil Lapáčka v bráně Pusté Rybné. Pustá Rybná následně zabrala a posílala na Pinera jeden kotouč za druhým, ale brněnský brankář všem útokům i s pomocí obránců odolal. HC Strnados si tak připsali první vítězství v poháru.

První zápas naznačil, že i odveta přinese zajímavý a vyrovnaný souboj. Tyto prognózy se hned ze začátku začali naplňovat. Na konci páté minuty však Šlachta zbytečně zahákoval protihráče a Pustá Rybná dostala výhodu přesilové hry. Hned po devatenácti vteřinách hráči ze Svitavska výhodu o jednoho muže přetavili v úvodní branku díky přesné trefy Beneše. Po první brance jsme mohli sledovat i nadále pěkný hokej. Strnados se snažili srovnat, ale na začátku třinácté minuty dovolili vystřelit Bružkovi a jeho pokus skončil za zády Pinera. Ani následná snaha brněnského týmu však branku nepřinesla a v odvetě se radovali hráči Pusté Rybné.

 

HC Staeg – HC Strnados 3 : 0
Branky: Dědek, Veselý, Dědek (Prachař)
Střely na bránku: 20 – 11
Vyloučení: 1 – 2. Využití: 2 – 0.
Úspěšnost brankářů: Polák 100% – Piner 85%

HC Staeg – HC Strnados 3 : 2
Branky: Táborský (Dědek), Prachař (Plch), Táborský – Kelbl (Slezák), Kelbl (Dufek)
Střely na bránku: 13 – 11
Vyloučení: 0 – 3. Využití: 1 – 0.
Úspěšnost brankářů: Polák 81,8% – Piner 76,9%

Komentář:

V prvním zápase se hrál vyrovnaný hokej. Dlouho to vypadalo, že ani jedno mužstvo nebude schopné najít recept na soupeřova brankáře. Ve třinácté minutě však přišlo osudové vyloučení Strnados, kteří hráli s jedním mužem v poli navíc a Staeg početní výhodu v čase 12:55 využil. Strnados se snažil vyrovnat, ale pak přišla osudová chyba do té doby skvělého Pinera, který neudržel střelu od modré čáry a Veselý neměl problém dorazit volný puk do prázdné brány. Navíc Novotný 38 vteřin před koncem putoval na trestnou lavici a zmařil tak šance Strnados na závěrečný tlak. Sedm vteřin před koncem se ještě trefil Dědek a uzavřel tak skóre prvního zápasu.

Do druhého zápasu vlétli Strnados s obrovským odhodláním, vrátit soupeři porážku. A také se jim to hned od začátku dařilo. V čase 2:17 vedli po dvou brankách Kelbla 2:0 a byli na dobré cestě k zisku tří bodů. Jenže uběhla minuta a 16 vteřin a Táborský snížil na 1:2. Staeg tento gól povzbudil a najednou byl lepším týmem. Strnados se srdnatě bránili. Pak však přišlo osudových 80 vteřin, ve kterých Staeg otočil stav zápasu a připsal si další vítězství.

Lukáš Piner (HC Stnados): 1. zápas: “První gól jsme dostali po chybě obrany, druhý jde bohužel na můj vrub, když jsem chyboval. Zatím na tomto turnaji nehrajeme svou hru, chybujeme v obraně a necháváme moc prostoru soupeři. Navíc se nám vůbec nedaří v útoku.”
2. zápas: “Ve druhém zápase to vypadalo nadějně. Jenže pak jsme nepochopitelně přestali hrát naši hru a opět zbytečně inkasovali.”

 

HC Veselíčko – HC Pustá Rybná 2 : 1
Branky: Berger (L. Kaláb), Berger (L. Kaláb) – Putnar (Roušar)
Střely na bránku: 10 – 9
Vyloučení: 0 -0, Beneš (Pustá Rybná) 5 min. osobní trest za nesportovní chování
Úspěšnost brankářů: Brostík 88,8% – Lapáček 80%

HC Veselíčko – HC Pustá Rybná 5 : 0
Branky: Stoček (Blažek), Uhlíř (Stoček), Berger (Pařízek), Stoček (Uhlíř), Kaláb L. (Kaláb R.)
Střely na bránku: 12 – 10
Vyloučení: 0 -1. Bez využití.
Úspěšnost brankářů: Brostík 100% – Lapáček 58,3%

Komentář:

Kdo dle předešlých výsledků očekával, že Veselíčko s přehledem ovládne oba zápasy proti Pusté Rybné, musel být v prvním zápase moc překvapen. Hráči Pusté Rybné příkladně bojovali a dokonce se v osmé minutě dostali do vedení díky Putnarovi. Veselíčko však ukázalo svou sílu a za dvě minuty bylo srovnáno. Vyrovnané utkání nakonec rozhodla 14 minuta, kdy se podruhé prosadil Erik Berger a Pustá Rybná již nenašla síly na zvrat.

Druhý zápas se již nesl ve znamení prognóz. Veselíčko skórovalo již ve čtyřicáté vteřiněa šlo jasně za vítězstvím. Skvělý výkon opět zopakovalo duo Stoček-Uhlíř.

Jan Putnar (HC Pustá Rybná): “První utkání jsme měli zvládnout. Moc jsme si věřili. Jenže přišlo pár špatných střídání a pak se to vezlo. Ve druhém již na nás byla znát únava. Soupeř byl lepší a přebruslil nás. Do dalšího utkání tedy musíme zlepšit bruslení a vyvarovat se chyb v obraně.”

 

HC Pustá Rybná – HC Staeg 0 : 1
Branky: Veselý (Birdáš)
Střely na bránku: 13 – 9
Vyloučení: 0 -0.
Úspěšnost brankářů: Lapáček 92,3% – Polák 100%

HC Pustá Rybná – HC Staeg 1 : 3
Branky: Putnar – Táborský (Veselý), Dědek, Táborský (Veselý)
Střely na bránku: 16 – 11
Vyloučení: 0 – 2. Bez využití. V oslabení: 0 – 1
Úspěšnost brankářů: Lapáček 72,7% – Polák 93,7%

Komentář:

První utkání jsme viděli velmi vyrovnanou bitvu a již po pár minutách bylo jasné, že kdo vstřelí první branku, tak bude mít skoro jisté vítězství. To se i potvrdilo. I když jsme na první gól čekali až do konce třinácté minuty, kdy skóroval Veselý.

Druhé utkání již tak napínavé nebylo. Staeg vstřelil branku hned po 22ti vteřinách a do konce páté minuty již vedl 3:0, když jednu branku dával ve vlastním oslabení. Putnar ještě korigoval stav utkání, ale víc branek již Polák nedovolil. I navzdory tomu, že soupeř na něj střílel snad z každé pozice.

 

HC Strnados – HC Veselíčko 1 : 4
Branky: Blažík (Vinter) – Kaláb R. (Berger), Berger, Uhlíř (Berger), Berger
Střely na bránku: 7 – 16
Vyloučení: 2 -0. Bez využití.
Úspěšnost brankářů: Piner 75% – Brostík 85,7%

HC Strnados – HC Veselíčko 0 : 3
Branky: Kaláb L., Stoček (Uhlíř), Stoček (Uhlíř)
Střely na bránku: 6 – 13
Vyloučení: 0 -0.
Úspěšnost brankářů: Piner 76,9% – Brostík 100%

Komentář:

Strnados do prvního utkání vlítli hodně aktivně a zaskočili svého soupeře. Z jejich snahy rezultovala vedoucí branka zápasu z hole Blažíka. Veselíčko první polovinu utkání nedokázalo najít recept na Pinera. Povedlo se jim to až na konci osmé minuty. Tento gól jim dodal sebevědomí a najednou jich bylo plné hřiště. Když na konci třinácté minuty Berger dával branku na 4:1, bylo jasné, že Veselíčko si vítězství ujít nenechá.

Ve druhém zápase Strnados inkasovali již po devatenácti vteřinách. S postupem času však bylo znát, že na hráče obou mužstev přichází únava a hra začínala upadat. Z průměru vyčníval pouze Stoček, který také přidal další dvě branky a zajistil tak Veselíčku další vítězství. Hráči Veselíčka tak po tomto utkání převzali pohár pro absolutního vítěze základní části Českého For All Poháru 2012.

HC Veselíčko

Tabulka skupiny B

 
Poř. Tým Z V VpSN PpSN P Skóre Body
1. HC Veselíčko 6 6 0 0 0 19:4 18
2. HC Staeg 6 4 0 0 2 10:8 12
3. HC Pustá Rybná 6 1 0 0 5 4:12 3
4. HSK Vyškov 6 1 0 0 5 4:15 3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nepřehlédněte

Krátké zprávy

Patneři