Playoff ČFAP 2012

V neděli 1.4. začala nadstavbová část Českého For All poháru a i mezi amatérskými týmy se potvrdilo, že Playoff nemá favorita a přináší zajímavé výsledky. Podívejme se na jednotlivé souboje.

ČTVRTFINÁLE

 

HC Veselíčko – HSK BO Sport Vyškov 0 : 2
Branky: Weiss, Weiss (P. Klimčík)
Střely na branku: 11 – 7
Vyloučení: 2 – 3, navíc Zezula (VYS) OT za nesportovní chování. Bez využití.
Úspěšnost brankářů: Borstík 71,4% – Gamba 100%

HC Veselíčko – HSK BO Sport Vyškov 1 : 0
Branky: Uhlíř (Stoček)
Střely na branku: 14 – 12
Vyloučení: 1 – 2. Bez využití.
Úspěšnost brankářů: Borstík 100% – Gamba 92,8%

Prodloužení:
HC Veselíčko – HSK BO Sport Vyškov 1 : 0
Branky: Stoček
Střely na branku: 6 – 1
Vyloučení: 0 – 0.
Úspěšnost brankářů: Borstík 100% – Gamba 83,3%

Konečný stav série: 2 – 1

Nejlepší hráči série: F. Uhlíř – R. Weiss

Komentář:

Táto čtvrtfinálová série měla mít jednoznačného favorita. Jenže nakonec tomu bylo úplně jinak. Vyškov nastoupil s defenzivní taktikou a osobní ochranou na nejlepšího střelce Veselíčka Aleše Stočka. Veselíčko se tak nemohlo dostal ke své hře a jen těžko si vypracovávalo gólové šance. Když už nějaká přišla, tak ji vychytal skvělým zákrokem Gamba, který se rozchytal k vynikajícímu výkonu. Za to kapitán Vyškova Weiss dokázal dvěma přesnými trefami překonat Borstíka a na překvapení všech první utkání urval pro sebe Vyškov.

Ve druhém utkání bylo na hráčích Veselíčka vidět, že nechtějí ukončit svojí pouť hned ve čtvrfinále a hnali se do útoku. Vyškov jim však byl rovnocenným soupeřem a výborní brankáři drželi dlouho nerozhodný výsledek. Když už to vypadalo, že o vítězi druhého utkání budou muset rozhodnout samostatné nájezdy, tak v útočném pásmu zakombinovali Stoček s Uhlířem a druhý jmenovaný prostřelil Gambu.

O postupujícím tak muselo rozhodnout pětiminutové nadstavení. V něm Vyškov vsadil vše na obranu a snažil se prodloužení dotáhnout do nájezdů. Půlminuty před koncem však dali poprvé více prostoru Stočkovi, který nádhernou střelou vymetl horní růžek Gambovi brány. Veselíčko tak postoupilo do semifinále.

 

HC Melody Wasps Prostějov – HC Strnados 4 : 3 po samostatných nájezdech
Branky: Radič (Smékal), Radič, Martínek (Smékal), rozhodující nájezd Radič – Gill (Šlachta), Dufek (Kelbl). Šlachta
Střely na branku: 12 – 10
Vyloučení: 1 – 0. Využití: 0 – 1. V oslabení: 1 – 0.
Úspěšnost brankářů: Linka 70% – Piner 75%

HC Melody Wasps Prostějov – HC Strnados 8 : 0
Branky: Smékal (Čuba), Smékal, Smékal, Svoboda (Burda), Čuba, Kočička (Burda), Burda (Svoboda), Smékal (Radič)
Střely na branku: 19 – 7
Vyloučení: 2 – 1. Bez využití.
Úspěšnost brankářů: Linka 100% – Piner 57,8%

Konečný stav série: 2 – 0.

Nejlepší hráči série: P. Smékal – M. Šlachta.

Komentář:

Strnados vstoupili do zápasu s odhodláním vyřadit favorita. A jejich snaha byla hned na začátku utkání odměněna vedoucí brankou z hole Gilla. Po jeho brance byl k vidění bojovný zápas, ve kterém hráči spíše bránili střední pásmo. V šesté minutě se však dokázal prosadit Radič a bylo vyrovnáno. Na hráčích obou celků bylo vidět, že nikdo nechce skončit již ve čtvrtfinále. Když v desáté minutě putoval na trestnou lavici Martínek, měli Strnados obrovskou šanci ujmout se vedení. Jenže nechali až příliš prostoru Radičovi, který v oslabení otočil skóre na 2:1. Strnados i nadále bojovali a ještě v této přesilovce srovnali a minutu na to šli dokonce do vedení 3:2 po brance Šlachty. Poslední minuty byli opravdu dramatické a na hráčích Prostějova byla vidět snaha vyrovnat. Což se jim nakonec 49 vteřin před koncem povedlo a hráči Strnados na střídačce jen nechápavě kroutili hlavou, jak zbytečně inkasovali. O vítězi tak museli rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se prosadili pouze Radič a Smékal a prostějov urval první utkání pro sebe.

Druhé utkání již mělo jednoznačný průběh. Prostějov již po 76 vteřinách vedl 2:0. A když v šesté minutě přidal třetí branku, bylo na hráčích Strnados vidět, že nemají dostatek fyzických a psychických sil na zvrácení výsledku. z postupu do semifinále se tak mohli radovat prostějovští.

 

HC FOFO Nejdek-Lednice – HC Pustá Rybná 1 : 0
Branky: R. Peňáček
Střely na branku: 9 – 6
Vyloučení: 3 – 2. Využití: 1 – 0.
Úspěšnost brankářů: Hlavenka 100% – Lapáček 88,8%

HC FOFO Nejdek-Lednice – HC Pustá Rybná 3 : 1
Branky: Strapina st. (Krejz), Krejz (Slezák), Strapina ml. – Petrásek (Pachta)
Střely na branku: 13 – 9
Vyloučení: 1 – 4, navíc Beneš OT+DKZ za nesportovní chování. Využití: 2 – 0.
Úspěšnost brankářů: Hlavenka 88,8% – Lapáček 76,9%

Konečný stav série: 2 – 0.

Nejlepší hráči série: P. Krejz – J. Petrásek

Komentář:

Kdo čekal, že táto série bude plně v moci borců z HC FOFO Nejdek, tak musel být překvapen. Nejdek se sice v prvním zápase díky přesilové hře dostal do vedení 1:0, ale víc branek jim dobře chytající Lapáček nedovolil. Naopak Pustá Rybná měla v deváté minutě skvělou šanci na vyrovnání, když dostala výhodu přesilové hry 5 na 3 trvající skoro minutu. Jenže k jejich smůle tuto šanci nedokázali využít a i díky tomu první utkání prohráli.

Ve druhém zápase šli hráči Nejdku opět do rychlého vedení, když ve čtvrté minutě využili vyloučení Roušara. Pustá Rybná však přesně za minutu srovnala brankou kapitána Petráska. Navíc chvíli na to, dostala výhodu prodloužené přesilovky, když Osička dostal vyšší trest za napadení protihráče. Tuto šanci však zbytečně zmařil Bružek, který podrazil protihráče. Po skončení Osičkova trestu hráči Pusté Rybné vyprodukovali zbytečné fauly a šli do tří. Nejdek touto možností nepohrdl a v dvounásobné přesilové hře vsítil další branku. Postup Nejdku do semifinále pak půlminuty před koncem zpečetil mladší Strapina.

 

HC Staeg – HC KVK Čermná 1 : 0
Branky: Táborský (Veselý)
Střely na branku: 6 – 5
Vyloučení: 2 – 1. Bez využití.
Úspěšnost brankářů: Polák 100% – Jindřišek 83,3%

HC Staeg – HC KVK Čermná 6 : 1
Branky: Veselý (Táborský), Táborský (Veselý), Birdáš, Táborský (Veselý), Birdáš (Šmerda), Konšel (Dvořák) – Novotný
Střely na branku: 13 – 12
Vyloučení: 1 – 3. Využití: 3 – 0.
Úspěšnost brankářů: Polák 91,6% – Jindřišek 53,8%

Konečný stav série: 2 – 0.

Nejlepší hráči série: P. Táborský – D. Novotný.

Komentář:

V posledním čtvrtfinálové se utkali Staeg a Čermná. V prvním zápase Čermná statečně vzdorovala početnějšímu mužstvu Staegu a hlavně výborně bránila a nepouštěla vyškovský celek k ohrožení svého brankáře. Jenže když už všichni na stadionu očekávali, že první utkání rozhodnou samostatné nájezdy, tak Veselý našel dobře postaveného Táborského, který získal pro Staeg první bod.

Ve druhém zápase ve čtvrté minutě v přesilové hře si Táborský s Veselým znovu zopakovali gólovou spolupráci, kterou zakončoval Veselý a Staeg šel brzo do vedení. Jenže Čermná zabojovala a za dvě minuty z hole Novotného srovnala na 1:1. Jenže pak se začala projevovat na hráčích Čermné únava a po faulech Valáška a Švédy Staeg trestal. Po těchto ránach již Čermná neměla dostatek fyzických a ani psychických sil na odpověď a musela se s pohárem rozloučit..

 

SEMIFINÁLE

 

HC FOFO Nejdek-Lednice – HC Veselíčko 0 : 2
Branky: Pařízek (Stoček), Uhlíř (Berger)
Střely na branku: 10 – 7
Vyloučení: 0 – 1. Bez využití.
Úspěšnost brankářů: Hlavenka 71,4% – Borstík 100%

HC FOFO Nejdek-Lednice – HC Veselíčko 1 : 3
Branky: P. Peňáček (Bednár) – Stoček (Uhlíř), Berger (Blažek), Stoček
Střely na branku: 11 – 14
Vyloučení: 2 – 0. Využití: 0 – 1.
Úspěšnost brankářů: Hlavenka 78,5% – Borstík 90,9%

Konečný stav série: 0 – 2.

Nejlepší hráči série: M. Hlavenka – E. Berger.

Komentář:

První utkání přineslo svižné utkání. Veselíčko se sice dokázalo prosadit na začátku čtvrté minuty, ale nedá se říct, že by byli lepším mužstvem. FOFO Nejdek jim byl dlouho velmi vyrovnaným soupeřem. Jenže na konci třinácté minuty se prosadil Uhlíř a Veselíčko odskočilo na rozdíl dvou branek. Tento rozdíl již Nejdek i přes velkou snahu nedokázal zvrátit.

Hráči Nejdku věřili v úspěšnou odvetu, ale proti byl Stoček, který již ve čtyřicáté druhé vteřině překonal Hlavenku. Za minutu však udeřilo i na druhé straně, když Pavel Peňáček srovnával na 1:1. Tato branka dodala Nejdku odvahu a jeho hráči na delší dobu převzali iniciativu na své hole. Pak však přišla třináctá minuta, kdy se nechal zbytečně vyloučit Strapina a poslal svůj celek do tří. Oslabení o dva muže sice Nejdek zvládl, ale v následném oslabení o jednoho hráče již inkasoval z hole Bergera. Závěrečnou snahu Nejdku o vyrovnání však půlminutu před koncem přesnou ranou uťal Stoček a Veselíčko se tak radovalo z postupu do finále.

 

HC Staeg – HC Melody Wasps Prostějov 1 : 3
Branky: Plch (Veselý) – Čuba (Smékal), Svoboda, Smékal
Střely na branku: 9 – 11
Vyloučení: 1 – 0. Bez využití. V oslabení: 1 – 0.
Úspěšnost brankářů: Polák 72,7% – Linka 88,8%

HC Staeg – HC Melody Wasps Prostějov 3 : 2
Branky: Veselý (Plch), Prachař (Plch), Birdáš (Dědek) – Burda, Svoboda (Smékal)
Střely na branku: 11 – 13
Vyloučení: 4 – 3. Využití: 0 – 1. V oslabení: 1 – 0.
Úspěšnost brankářů: Polák 84,6% – Linka 72,7%

HC Staeg – HC Melody Wasps Prostějov 0 : 1
Branky: Radič (Mouka)
Střely na branku: 0 – 1
Vyloučení: 1 – 0. Využití: 0 – 1.
Úspěšnost brankářů: Polák 0% – Linka 100%

Konečný stav série: 1 – 2.

Nejlepší hráči série: V. Plch – J. Radič.

Komentář:

Předčasné finále. Nejlepší zápasy poháru. Tyto i jiné superlativa bylo slyšet po této série. V prvním utkání sice měli navrch hráči Prostějova a dokázali zvítězit. Jenže ve druhém zápase hráči Staegu zabrali a z obou stran jsme viděli fantastický hokej. Nechyběli nádherné přihrávky, individuální akce, skvělé zákroky brankářů a ještě hezčí góly. Navíc byl tento zápas plný emocí a dával tomuto souboji zvláštní náboj. Staeg ve druhém zápase zabral hned na začátku a na konci třetí minuty šel brankou Veselého do vedení. A když přidal v desáté minutě prachař druhou branku, zdálo se, že si to Staeg pohlídá. Jenže 40 vteřin na to přidal Burda po individuální akci kontaktní branku a rázem bylo veselo. Hráči Prostějova zlepšili bruslení a vykoledovali si faul od Dědka. Poskytnutou výhodu následně využil Svoboda ke skórování. Pár vteřin putoval na trestnou lavici Šmerda ze Staegu a Vosy měli možnost dát branku, která by je posunula do finále. Jenže v oslabení Dědek předložil puk Birdášovi, který prostřelil Linku a zařídil srovnání série na 1:1.

O postupujícím tak muselo rozhodnout zkrácené utkání, ve kterém platí pravidlo rychlé smrti. Do tohoto utkání vstoupili obě mužstva opatrně a nikdo si nedokázal připravit brankovou příležitost. Po 68 vteřinách však putoval za katr Michálek ze Staegu a Prostějov dostal šanci rozhodnout o postupu do finále. Což se jim i povedlo, když po jednadvaceti vteřinách početní výhodu využil Radič a poslal svůj tým do finále.

 

FINÁLE

 

HC Veselíčko – HC Melody Wasps Prostějov 0 : 2
Branky: Čuba, Smékal
Střely na branku: 14 – 8
Vyloučení: 1 – 1. Využití: 0 – 1.
Úspěšnost brankářů: Borstík 75% – Linka 100%

HC Veselíčko – HC Melody Wasps Prostějov 0 : 2
Branky: Smékal, Burda
Střely na branku: 9 – 15
Vyloučení: 1 – 2. Bez využití. V oslabení: 0 – 2.
Úspěšnost brankářů: Borstík 86,6% – Linka 100%

Komentář:

Ve finálovém utkání již bylo na obou týmech vidět, že turnaj byl pro všechny hráče náročný a hráčům již docházeli síly. O vítězi tak rozhodli hlavně výkony brankářů. Zatímco Linka neudělal žádnou chybu a v obou zápasech si připsal čisté konto, tak až do finále velmi dobře chytající Borstík svými chybami nabídl soupeři dvě branky. Veselíčko také trochu doplatilo na úzký kádr, když točilo pouze devět hráčů v poli. Naopak Prostějov se ve finále mohl opřít o výkony skvěle hrajícího Smékala, Čubu nebo Radiče. Se závěrečnou sirénou druhého utkání, se tak Prostějov mohl radovat z titulu Mistra České republiky hobby hokejových týmů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Nepřehlédněte

Krátké zprávy

Patneři