Play-off

Z důvodu teplého počasí velmi trpěla kvalita ledu a  základní část se  výrazně natáhla.,,Bylo nutné rolbovat po každém dvojutkání,čímž vznikl skluz více než devadesátiminutový” dodal delegát HokejCentra,který  rozhodl, že se odehraje pouze zápas o třetí a první místo. Oba zápasy se tak hráli pouze na jeden zápas trvající 15 min. čistého času.

Zápas o 3. místo

HSK Vyškov 2010 – HC Divočáci 2:1
Branky: Dokulil, Shromáždil (R. Weiss) – Martínek
Střely na branku: 10-8
Vyloučení: 2 – 1. Bez využití. V oslabení: 0-1.
Úspěšnost brankářů: K. Gamba 87,5% – Hudec 80%, Štěpánek 80%

Komentář:
Do zápasu o třetí místo šli hráči Vyškova oslabení o několik hráčů. Bylo otázkou jestli v osekané sestavě budou stačit na dobře hrající celek Divočáků. Jenže zápas byl hned od začátku hodně vyrovnaný a bylo jasné, že o vítězi může rozhodnout jedna branka. Jako první šel do vedení Vyškov, když pěkná střela Dokulila zpoza modré zaplachtila až pod břevno brankáře Hudece. Toho pak v osmé minutě nahradil Štěpánek. Když se v desáté minutě nechal vyloučit Svěchota, měli vyškovští obrovskou šanci na navýšení skóre. Místo toho však udělali chybu v obraně a dovolili Divočákům srovnat brankou Martínka. Ve třinácté minutě šel Vyškov do tří, když rozhodčí ve stejném čase vyloučil Mikeše a Řídkého. Divočáci měli dlouho dvounásobnou přesilovku pěti proti třem a šanci rozhodnout tento zápas. Jenže hráči Vyškova dobře zahráli v obraně a povedlo se jim oslabení ubránit. Když už se zdálo, že zápas půjde do nájezdů, tak se před bránou Divočáků dvacet sedm vteřin před koncem prosadil Shromáždil a vstřelil vítěznou branku. Divočáci ještě osm vteřin před koncem odvolali brankáře, ale dát branku se jim nepovedlo a Vyškov se tak mohl radovat ze třetího místa.

Finále

HC Horní Dunajovice – HC Strnados 4:3 po samostatných nájezdech
Branky: L. Křepela, T. Machovec (L. Křepela), T. Machovec (Teplý), rozhodující nájezd Teplý – Blažík (Jaroš), Mikita, Slezák
Střely na branku: 14-8
Vyloučení: 2 – 1 + M. Vlasak 3+DKZ za úder do oblasti hlavy a krku, V. Trnka OT+DKZ za nesportovní chování. Využití: 1-2
Úspěšnost brankářů: Konvalina 33,3%, V. Křepela 80% – Piner 78,5%

Komentář:
Tvrdé zákroky, spousta emocí, nečekané zvraty, to vše nám přineslo finálové utkání turnaje v Břeclavi. A znovu všem ukázalo jak dokáže být hokej krásný i krutý zároveň. Hned od začátku zápasu bylo vidět, že obě mužstva chtějí uspět. A ve čtvrté minutě jsme také mohli vidět první branku, kterou vstřelil Blažík. A od té doby to začalo na hřišti jiskřit. V polovině páté minuty rozhodčí vyloučil do konce utkání Vlasaka a dvacet vteřin na to šel na trestnou Vězník. To vzbudilo obrovskou vlnu nevůle na straně hráčů Dunajovic. Strnados však v klidu využili výhodu přesilovky o dva muže a vedli již 2:0. V čase 6:01 byl vyloučen další hráč Dunajovic a to již nezvládl jejich kapitán, který za nemístní poznámky dostal trest do konce zápasu. Nato jeho spoluhráči chtěli odpovědět odchodem ze hřiště. Naštěstí si to brzo rozmysleli a mohlo se pokračovat ve hře. Do dohrávky zápasu Dunajovice poslali do brány V. Křepelu. A ten hned po čtyřiceti pěti minutách musel tahat puk z vlastní brány a jen málokdo v té chvíli věřil, že si Strnados nechají vítězství ujít. Jenže hráči Dunajovic se sebrali a pořádně zabrali, co v desáté minutě využil vstřelenou brankou Luděk Křepela. Najednou bylo hráčů Dunajovic plné hřiště a hráči Strnados všude o krok zpátky. To se jim vymstilo ve dvanácté minutě, když se dvakrát prosadil nejlepší střelec turnaje Tomáš Machovec a začínalo se opět od začátku. V posledních třech minutách se již nikdo neprosadil a utkání šlo do samostatných nájezdů. V nich se za Dunajovice prosadili Teplý a T. machovec. Naopak hráči Strnados v nájezdech neuspěli ani jednou a museli se tak spokojit s druhým místem.

Nepřehlédněte

Krátké zprávy

Patneři