Skupina A

Skupina A proti sobě postavila HC Vracov, HC Horní Dunajovice, HSK Vyškov 2010 a HC FOFO Nejdek. Před začátkem turnaje bylo jen velmi těžké určit kdo bude favoritem této skupiny. Nakonec si nejlépe poradili hráči Horních Dunajovic. Naopak domácí celek Nejdku byl mírným zklamáním.

HC Vracov – HC Horní Dunajovice 2 : 3
Branky: Příkazský (Frelich), Strýček (Vald) – Trnka (Jelínek), Vlasak (L. Křepela), Trnka (L. Křepela)
Střely na branku: 10-11
Vyloučení: 1 – 0. Využití: 0-1.
Úspěšnost brankářů: Frelich 72,7% – Konvalina 80%

Branky: Svoboda (Příkazský), Příkazský (Vald) – T. Machovec (Vlasak), T. Machovec (R. Machovec), Vlasak
Střely na branku: 11-9
Vyloučení: 1 – 2. Využití: 1-0.
Úspěšnost brankářů: Frelich 66,6% – V. Křepela 81,8%

Komentář:
Hned první zápas skupiny A ukázal, že se v této skupině máme na co těšit. Oba celky hned od začátku hráli pěkný, který vyústil v první branku Trnky. Hráči Vracova však pořádně zabrali a za necelé dvě minuty již vedli 2:1. Tento stav vydržel až do desáté minuty, než Vlasak využil přesilovou hru. A když se o dvě minuty prosadil znovu kapitán Trnka, Vracovu již nezbylo moc času ke srovnání.

Ve druhém zápase Vracov zabral hned od začátku a v páté minutě se prosadil v přesilové hře. Vedení jim dlouho vydrželo pouze 40 vteřin. Druhá branka Tomáše Machovce z 11. minuty dala Dunajovicím velkou šanci na vítězství. To podtrhl 19 vteřin před koncem Vlasak. Vracov tak již pouze korigoval skóre sekundu před závěrečnou sirénou.

HC FOFO Nejdek – HSK Vyškov 2010 2:1 po samostatných nájezdech
Branky: Weidlich (Teker), rozhodující nájezd Peňáček – Šimoník
Střely na branku: 5-4
Vyloučení: 2 – 1. Využití: 0-1. V oslabení: 1-0.
Úspěšnost brankářů: Hlavenka 75% – K. Gamba 80%

HC FOFO Nejdek – HSK Vyškov 2010 0:2
Branky: Mezník (Šimoník), Šimoník (Špičák)
Střely na branku: 5-5
Vyloučení: 0 – 1. Bez využití.
Úspěšnost brankářů: Hlavenka 60% – K. Gamba 100%

Komentář:
Velmi zajímavé utkání, které přineslo víc osobních soubojů než branek. Díky tomu šli hráči Vyškova do vedení, když dokázali využít vyloučení Troubila. Nejdek kontroval až minutu před koncem, když se paradoxně prosadili ve vlastním oslabení. O vítězi tak museli rozhodnout samostatné nájezdy. V nich po první sérii v brance Vyškova nastoupil Adam Gamba (nejmladší hráč turnaje) a nevedl si vůbec špatně. Teprve až ve čtvrté sérii inkasoval z hole Peňáčka. Protože se jeho spoluhráči již neprosadili, tak si dva body připsali hráči Nejdku.

Ve druhém zápase již hráči Vyškova zahráli líp v obraně a připsali si první výhru na turnaji.

HC FOFO Nejdek – HC Vracov 0:3
Branky: Koška (Macúch), Macúch (Koška), Macúch (Koška)
Střely na branku: 6-13
Vyloučení: 0 – 0.
Úspěšnost brankářů: Piškula 76,9% – Frelich 100%

HC FOFO Nejdek – HC Vracov 1:3
Branky: Weidlich (Osička) – Vald, Nový (Strýček), Vald (Strýček)
Střely na branku: 9-10